Najczęstsze pytania dotyczące sufitów napinanych i podwieszanych

 1. Czym jest sufit napinany Barrisol?
  Sufit Barrisol to przede wszystkim elastyczny materiał PVC ( klasyfikowany jako M1 we Francji, B 1 lub B s2 d0 w Europie, class 0 w Wielkiej Brytanii oraz Class 1 w USA) który rozpina się na specjalnie przygotowanej konstrukcji nośnej poprzez nagrzanie i rozpięcie. Tworząc unikalne kształty i formy przestrzenne i dzięki bogatej i wyjątkowej kolekcji materiałów pozwala na wykonanie indywidualnej formy sufitowej, ściennej i przestrzennej.
  Dzięki unikalnej kolekcji profili Barrisola, indywidualne realizacje i projekty są możliwe do zrealizowania przez Architektów, włączając formy 3D oraz wyjątkowe kształty.
 2. Dlaczego akurat sufit Barrisol?
  Istnieje kilka firm produkujących sufity napinane, jednak tylko sufity Barrisol charakteryzują się niedoścignionym poziomem jakości, niepowtarzalnym połyskiem, trwałością. W przeciwieństwie do innych sufitów posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa. Materiały użyte do produkcji są najwyższej jakości. Barrisol to marka rozpoznawana na całym świecie, firma posiadająca największe doświadczenie w branży. Na wyroby udziela 10 lat gwarancji.Na polskim rynku oferowane są tańsze podróbki sufitów Barrisol. Jednak czy nie lepiej, żeby coś, co ma służyć Państwu przez wiele lat i budziło zachwyt Państwa oraz Państwa gości, było najlepsze z możliwych?
 3. Jaka jest trwałość sufitu Barrisol?
  Na sufity Barrisol udzielane jest 10 lat gwarancji. Czy gdyby był nietrwały, to udzielalibyśmy tylu lat gwarancji? W praktyce, w sufitach Barrisol nie ma się co psuć.
 4. Czy jest możliwość zabudowy pomieszczeń, ścian, lamp przy użyciu właściwości Barrisol?
  Oczywiście. Barrisol to nie tylko sufity napinane. To także ściany, obudowy lamp, nietypowe formy do ozdoby pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu odpowiednich profili, jesteśmy w stanie stworzyć niemal dowolne formy sufitów, scian, lamp. Także tych z nadrukiem.
 5. Czy w suficie można zastosować oprawy świetlne?
  Tak, możemy zamontować oprawy świetlne. Warunkiem tego jest jednak niewystępowanie wysokich temperatur w okolicy oprawki, w miejscu łączenia z powierzchnią sufitu.
 6. Ile to kosztuje?
  Cena zależy od kilku czynników, takich jak: rodzaj sufitu, ilość narożników, lamp, czy klient życzy sobie sufit pofalowany czy inne formy, ilości czujek pożarowych, kratek wentylacyjnych, załamań i czy sufit ma mieć wybrany przez klienta nadruk. Na życzenie przyjeżdżamy i robimy wstępną wycenę.
 7. Co się dzieje z sufitem podczas pożaru?
  Kurczy się i rozpada na małe cząstki, nie kapiąc, przez co nie ma ryzyka oparzeń.
 8. Dlaczego nie mogę zamontować sobie sam sufitu Barrisol?
  Montaż sufitu wymaga specjalistycznej wiedzy i narzędzi. Udzielając gwarancji jest wymagane, aby sufit był montowany przez autoryzowanego przedstawiciela. Na wieloletnią trwałośc sufitów ma wpływ bezbłędny montaż. My dysponujemy licencjonowanymi montażystami i specjalnym sprzętem.
 9. Jak szybko trwa montaż sufitu Barrisol?
  Montaż sufitu Barrisol trwa od kilku do kilkunastu godzin. W zależności od wielkości pomieszczenia i ilości lamp, załamań, krzywych, zastosowanych form. Prosimy zauważyć, że w przypadku np. restauracji nie trzeba przerywać działania lokalu. Prace można także wykonywać etapami.
 10. Czy można zainstalować sufit Barrisol w pomieszczeniu basenu domowego?
  Tak! Nic lepszego jak nad basen nie wymyślono. Na suficie Barrisol nie odkłada się para wodna, nie skrapla się rosa, nie tworzy się grzyb, jest antystatyczny.
 11. Każdy sufit się brudzi. Co z czyszczeniem?
  Przy normalnym użytkowaniu, sufit Barrisol nie wymaga czyszczenia przez okres 3-5ciu lat. Sufit Barrisol czyści się niewiarygodnie łatwo. Wystarczy woda, ewentualnie delikatny detergent i miękka ściereczka. Jest jak lakierowana powłoka samochodu. Można go czyścić wielokrotnie. W skrajnych przypadkach nawet myjką ciśnieniową.